Gotowe spółki
zagraniczne

  • Spółki posiadające aktywny numer VAT EU
  • Otwarcie rachunku bankowego
Header - gotowe spółki zagraniczne

Wirtualne biuro
w Centrum Warszawy

 

Header - Wirtualne biuro w Centrum Warszawy

Sprzedaż polskich spółek

Zarejestrowanych do VAT

Gwarancja bezproblemowej obsługi

  • Najszybsze rozpoczęcie

     działalności gospodarczej

  • Spółki kilkuletnie
Header - Sprzedaż gotowych spółek polskich

Zakładanie spółek europejskich

W trakcie prowadzenia działalności gospodarczej w pewnym momencie niezbędne może się okazać przekształcenie przedsiębiorstwa w taki sposób, aby umożliwić jak najsprawniejszą ekspansję zagraniczną. Jaką formę prawną biznesu dobrać z myślą o osiąganiu dochodów w innych krajach UE niż Polska? Jednym z interesujących rozwiązań są spółki europejskie. Właściwe podejście do procesu zakładania takiego podmiotu z wielu powodów wymaga jednak szczególnej uwagi.

Proces zakładania spółki europejskiej krok po kroku

Pierwszy warunek do powodzenia to zrozumienie, czym właściwie jest spółka europejska. Otóż to forma prawna przedsiębiorstwa, która została wprowadzona z myślą o uproszczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez firmy na obszarze Unii. Podmiot tego rodzaju zyskuje prawo do podejmowania czynności biznesowych we wszystkich państwach członkowskich UE. Na jego zakładanie mogą się zdecydować wspólnie co najmniej dwie już działające w różnych krajach spółki. Sam proces rejestracji jest dość złożony i obejmuje liczne wymagania prawne oraz finansowe. W praktyce przedsiębiorstwa o statusie europejskim często powstają poprzez przekształcenia działających od jakiegoś czasu firm krajowych.

Zalety prowadzenia spółki europejskiej

Funkcjonowanie na rynku UE jako tego rodzaju podmiot przynosi liczne korzyści, z których powodu przedsiębiorcy decydują się na zakładanie właśnie tej formy działalności. Wśród nich można wymienić wspomniane prawo do działania na obszarze całej Unii bez konieczności powoływania osobnych struktur w każdym odrębnym kraju. Wiele przedsiębiorstw uznaje, że to dobry sposób na uniknięcie kwestii biurokratycznych i złożonych formalności prawnych.

Wybór tej formy działalności pozwana na korzystanie z prawa UE, co upraszcza prowadzenie międzynarodowego biznesu. Co więcej, taki podmiot może przekształcić swoje struktury w wybranym przez siebie państwie należącym do Unii i przenieść siedzibę do innego kraju bez konieczności jej likwidacji. Inny istotny aspekt to dostęp do jednolitego systemu podatkowego. To główne powody, dla których firmy decydują się na zakładanie spółek europejskich.