Sprzedaż spółki czeskiej
Spółka czeska
Spółka w Czeska może być kuszącym rozwiązaniem dla przedsiębiorców zajmujących się różnorodnymi przedmiotami działalności gospodarczej, chcącymi zająć się ekspansją rynków zagranicznych. Najbardziej popularną formą prawną spółki czeskiej jest společnost s ručením omezeným skróty s.r.o. Jest to odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Struktura spółki s.r.o. może być jednoosobowa. Ponadto w Czechach, członkiem zarządu może być inna osoba prawna, np. spółka polska.
Czy warto założyć firmę w Czechach?
Niewątpliwym atutem spółki czeskiej jest jej niski kapitał zakładowy, który może wynosić nawet tylko 1 CZK (ok. 19 groszy). Niemniej jednak, takie podmioty są negatywnie spostrzegane przez instytucje publiczne. Z całą pewnością atutem posiadania spółki czeskiej jest możliwość zakupu auta bez opłacania podatku akcyzowego. Dla porównania w Polsce przy zakupie auta osobowego o pojemności silnika powyżej 2000 cm3 podatek akcyzowy wynosi aż 18,6 % podstawy opodatkowania. Kolejnym plusem zakupu auta przez spółkę czeską jest możliwość odliczenia pełnego VAT-u.
Firma Czechy
Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terenie Czech, jest obowiązany do prowadzenia skrzynki databoks. Ponieważ w Czechach komunikacja z organami administracyjnymi, urzędami skarbowymi itp. odbywa się drogą elektroniczną na każdym szczeblu. Za pośrednictwem skrzynki databoks składa się między innymi roczne sprawozdania finansowe, za każdy zakończony rok obrotowy. Komunikacja z czeskimi instytucjami za pomocą drogi elektronicznej, odformalizowała biurokrację. Przedsiębiorca może załatwić każdą sprawę, bez wychodzenia z domu.
Czeskie instytucje są znane z dużej tolerancji w stosunku do przedsiębiorców, w pierwszej kolejności stawiają one na pomoc i rozmowę. Dopiero w przypadku nagannego zachowania przedsiębiorcy są podejmowane bardziej stanowcze kroki.
Poza zaletami posiadania spółki w Czechach pojawiają się również wady. Jednym z utrudnień jest obowiązek wylegitymowania się przez członków zarządu zaświadczeniem o niekaralności.
Podatki w Czechach
Stawki czeskich podatków:
- Podatek dochodowy os osób prawnych- CIT – 19%
- Podatek dochodowy od osób fizycznych – 15%
- Podatek Vat – 21%
- Podatek u źródła od dywidendy – 15%
Rejestracja/ zakup spółki w Czechach
Zajmujemy się nie tylko rejestracją bądź sprzedażą gotowych czeskich spółek. Zajmujemy się również dostarczeniem wszelkich niezbędnych narzędzi do rozpoczęcia i do prowadzenia działalności gospodarczej, tj. pełnej księgowości, wsparcie prawne, pomoc przy zmianach korporacyjnych i tak dalej. Stawiamy na długotrwałą współpracę z naszymi klientami, którzy mogą w każdej chwili liczyć na naszą pomoc i wsparcie branżowe.
Spółka Czeska z VAT
EUROCOMPANIES posiada w swojej ofercie spółki z aktywnym numerem VAT EU, dzięki którym niezwłocznie rozpoczniesz swoją działalność. Nie musisz martwić się czasochłonnym i skomplikowanym procesem rejestracji do VAT. W Czechach jest to dużo trudniejsze, niż uzyskanie numeru VAT w Polsce.
Ile trwa zakup spółki Czeskiej
Do zarejestrowania, bądź zakupu gotowej czeskiej spółki wystarczy tylko jedno spotkanie. Rejestracja, przepisanie istniejącej czeskiej trwa ok. 2/3 tygodni. Korzystając z naszych usług doświadczą Państwo minimum formalności i maksymalnej oszczędności czasu. Wyżej wspomniane usługi możemy prze procedować zdalnie, w oparciu o udzielone nam pełnomocnictwo.
Czy muszę jechać do Czech, żeby kupić czeską spółkę?
Nie, wszystkie dokumenty możemy podpisać u notariusza w Warszawie. Do zakupu czeskiej spółki nie jest wymagana podróż do Czech.